top of page

Osa Experience: cesta za jedinečnými zážitky na poloostrově Osa

Jste milovníky dobrodružství a lákají vás nevšední zážitky? Pak vás Kostarika naprosto nadchne! Konkrétně poloostrov Osa je ideálním místem pro všechny, kteří mají rádi nezapomenutelné momenty a krásnou přírodu. Nic neotevírá prostor pro vzpomínky plné emocí tak jako sluncem políbené vlny Pacifiku, které se dotýkají bujných deštných pralesů poloostrova Osa. V dnešním článku společně nahlédneme na unikátní aktivity, které můžete na poloostrově Osa zažít a zároveň Vám představíme společnost Osa Experience, která vám všechny níže uvedené aktivity může zprostředkovat.


Osa Experience je více než pouhou turistickou agenturou s rozsáhlou nabídkou aktivit - Osa Experience je ztělesněním nadšení, odborných znalostí a odhodlání poskytnout nezapomenutelné okamžiky v jedné z nejkouzelnějších destinací na světě. V čele tohoto pozoruhodného podniku nestojí nikdo jiný než naše kolegyně a kamarádka Laura Naranjo, která zná poloostrov Osa jako své boty! Laura je kurátorkou dostupných zážitků na poloostrově Osa a stará se o to, aby každé dobrodružství s Osa Experience bylo profesionální a zároveň naprosto autentické a výjimečné.


Península Osa Costa Rica


Co všechno najdete v nabídce Osa Experience?


Výlety s průvodcem do národního parku Corcovado


V rámci prohlídky parku Corcovado, jednoho z biologicky nejrozmanitějších míst na Zemi, zažijete kouzlo národního parku a surové přírody pod vedením licencovaných proškolených průvodců, kteří se postarají o vaši bezpečnost a zároveň vás provedou světem místní podmanivé fauny a flory. V nabídce jsou dostupné různé varianty výletů do národního parku Corcovado. Výběr závisí na preferencích klienta, do srdce deštného pralesa se můžete vydat na jednodenní i vícedenní tour s přespáním uprostřed divoké džungle ve speciální stanici.


Výlet na kajacích v laguně Pejeperrito při východu či západu slunce


V přírodní rezervaci zvané Pejeperrito se nachází jedinečná laguna, v níž se snoubí sladká a slaná voda. Nachází se mezi deštným pralesem a Pacifikem a je domovem pestré škály života - ptáků, opic, tapírů, ryb i kajmanů. Každý záběr pádla během plavby na kajacích vás přenese hlouběji do klidu za doprovodu zpěvu ptáků, zvuků oceánu a vychutnávání si fascinující náruče východu či západu slunce. Ne nadarmo se laguně Pejeperrito přezdívá oáza klidu. Nikdo jiný než Osa Experience tento zážitek nenabízí, na místě tedy budete mít naprosté soukromí a prostor pro vlastní relax.


Pejeperrito lagun

Výlety za kakaem a výrobou čokolády


Neobyčejné dobrodružství v srdci hor poloostrova Osa, při kterém se pod vedením pozoruhodné místní rodiny ponoříte do podmanivého světa výroby čokolády. Začnete návštěvou kakaové plantáže, kde odhalíte složitou cestu od fermentace a sušení kakaa až po pražení, která vyvrcholí vytvořením lahodné super potraviny. Zapojíte se do výroby vlastních čokoládových tyčinek ze surového kakaa a vychutnáte si tradiční oběd připravovaný na dřevěném ohni s horami jako kulisou - hostina pro chuťové pohárky i smysly. Na samém konci si pochutnáte na dezertu ve formě čokoládového fondue s čerstvým tropickým ovocem.


Osa Experience cacao tour

Výlety lodí - pozorování velryb a delfínů


Máte rádi výlety lodí nebo třeba šnorchlování v nedotčených vodách? Pak se můžete vydat do vln Pacifiku na setkání s obry z hlubin. Výlety společnosti Osa Experience za velrybami a delfíny nabízejí pozorování těchto nádherných tvorů v jejich přirozeném prostředí, aniž by jakkoli narušovali jejich podmořské životy. Sezóna pro pozorování velryb je od konce srpna do konce listopadu, na migrující velryby však narazíte běžně i mimo sezónu. Delfíny je potom snadné zahlédnout počas celého roku, rádi se připojují k plujícím lodím a doprovází je při jejich cestách.


Boat trip Costa Rica

Tajuplný bioluminescentní plankton


Dobrou zprávou pro všechny milovníky fenomenálních přírodních jevů je, že na poloostrově Osa se poměrně často setkáte s bioluminescentním planktonem. Se západem slunce kouzlo bioluminiscence ožívá a společně s Osa Experience můžete být svědky tohoto fenoménu při večerní plavbě, jsou-li vhodné přírodní podmínky. Surrealistický zážitek, který promění noční hladinu v okouzlující hvězdné plátno.


Mimo uvedené aktivity nabízí Osa Experience také celou řadu dalších možností, jak zažít to nejlepší z poloostrova Osa, např. kurzy surfování v surfařské zóně Matapalo či různé varianty přírodních hiků s koupáním v lokálních vodopádech uprostřed džungle.


To, co společnost Osa Experience odlišuje od jiných poskytovatelů turistických výletů na poloostrově Osa, není jen šíře aktivit, ale také hloubka znalostí a míra zodpovědnosti. Důvěrná znalost poloostrova Osa vytváří autentický a obohacující zážitek pro každého cestovatele a naše zkušenost s každým z uvedených zážitků je naprosto excelentní. Jsme rádi, že jsme prostřednictvím Osa Experience poznali poloostrov Osa a nechali se jím naprosto učarovat, aby se z něj postupně stal náš druhý domov ❤️

Comments


bottom of page