top of page

Jak se nejrychleji dostat na Kostariku?

Lámete si hlavu nad tím, jak se nejlépe a nejrychleji dostat na Kostariku z Evropy? Připravili jsme pro vás seznam vyhovujících letů na Kostariku podle zemí a měst s odkazy na letecké společnosti, které lety poskytují.


Existuje několik možností, jak se na Kostariku z Evropy dostat. V závislosti na vašem místě pobytu v Evropě a vašich preferencích můžete vybírat z celé řady leteckých společností. Z České republiky se bohužel přímou linkou na Kostariku nedostanete, k dispozici je však řada spojů, které nabízí komfortní cestu s jedním přestupem ve větších evropských městech nebo s přestupem na území amerického kontinentu.


Na Kostarice jsou dostupná dvě velká letiště - mezinárodní letiště Juan Santamaría v hlavním kostarickém městě San José a mezinárodní letiště Liberia v kostarickém městě Liberia, které je oblíbené především díky své blízkosti k pacifickému pobřeží a využívají jej především cestující z Kanady a USA z důvodu relativně bohaté nabídky přímých letů v sezóně. Na Poloostrov Osa se dostanete přímou linkou jedině ze San José, proto se zaměříme na mezinárodní lety do San José.


Pojďme nejdříve nahlédnout na možnosti leteckého spojení z České republiky s jedním přestupem v rámci Evropy.


Letecky na Kostariku z Prahy přes Německo:


Praha - Frankfurt nad Mohanem - San José  • Lety jsou zajišťovány v průběhu celého roku každé úterý, čtvrtek a sobotu

  • Cena za zpáteční letenku s odbaveným zavazadlem se pohybuje okolo 23.000 Kč


Letecky na Kostariku z Prahy přes Francii:


Praha - Paříž - San José  • Lety jsou zajišťovány v průběhu sezóny každou středu, pátek a neděli

  • Cena za zpáteční letenku s odbaveným zavazadlem se pohybuje okolo 31.000 Kč


Letecky na Kostariku z Prahy přes Švýcarsko:


Praha - Curych - San José  • Lety jsou zajišťovány po celý rok každé pondělí

  • Cena za zpáteční letenku s odbaveným zavazadlem se pohybuje okolo 27.000 Kč


Letecky na Kostariku z Prahy přes Španělsko:


Praha - Madrid - San José  • Lety jsou zajišťovány v průběhu sezóny každý den, nevýhodou je často nenavazující letecké spojení mezi Prahou a Madridem, obvykle je nutné zůstat v Madridu přes noc

  • Cena za zpáteční letenku s odbaveným zavazadlem se pohybuje okolo 33.000 Kč


Pokud byste se chtěli dostat na Kostariku s přestupem na území USA či Latinské Ameriky, jedním z nejoblíbenějších přestupových míst pro lety na Kostariku je Miami, které je ideální díky svému strategickému umístění a velkému počtu letů do celého světa. Dalším populárním přestupovým bodem je kanadské Toronto, Ciudad de México - hlavní město Mexika, případně Ciudad de Panamá - hlavní město Panamy. Nejčastěji využívanou variantou mezi českými cestovateli je let z Prahy do Mexika se společností Lufthansa a s následným přestupem na let do kostarického San José se společností Avianca. Z Vídně potom létá přímý spoj operovaný společností Air Canada do Toronta, odkud jste díky stejné aerolinii za pár hodin v San José.


Máte už naplánovaný let z Evropy na Kostariku a bádáte nad tím, jak se letecky dostat ze San José na Poloostrov Osa? Nemějte obavy, letecká společnost Sansa Airlines vás dopraví z hlavního města do srdce Poloostrova Osa, Puerta Jimenez, raz dva. Každý den po dobu celého roku se na trase San José - Puerto Jimenez uskuteční okolo šesti letů, přičemž samotná cesta, která nezabere více jak hodinu, je z důvodu krásných výhledů dobrodružným zážitkem. Cena jednosměrné letenky je 140 USD a rezervaci můžete uskutečnit jednoduše skrz oficiální stránky dopravce - www.flysansa.com.


Výběr nejlepší cesty pro vás bude záviset především na vašem místě pobytu v Evropě a na preferencích ohledně přestupových destinacích. Pokud hledáte nejlevnější možnost, doporučujeme zkoumat různé kombinace letů. Pokud preferujete rychlost a pohodlí, bude pro vás ideální zvolit pro všechny úseky cesty pouze jednoho dopravce jako je Lufthansa, Air France nebo Swiss International Air Lines.


Před cestou je důležité vybavit se potřebnými dokumenty a informacemi. Většina letů s přestupem na americkém kontinentu vyžaduje tranzitní vízum a očkovací certifikát, proto se včas ujistěte, že máte platný cestovní pas, vízum pro příslušnou zemi a požadovaná očkování.


A konečně, nezapomeňte si přibalit do svého zavazadla dostatek oblečení vhodný pro různé počasí a aktivity. Kostarika je známá různorodou krajinou a klimatem, pokud se tedy chystáte prozkoumat pobřežní i horské oblasti, určitě se vám bude hodit odpovídající výběr outfitů pro různé příležitosti. Zároveň je nezbytné zkontrolovat před cestou u jednotlivých aerolinií podmínky pro odbavená i kabinová zavazadla, aby nebylo nutné doplácet na letišti za přebytečná kila či rozměry kufrů.


Doufáme, že vám tento článek pomohl najít nejrychlejší a nejlepší způsob, jak se dostat na Kostariku. Více informací ohledně podmínek pro vstup na Kostariku naleznete v našem blogovém článku "Podmínky pro vstup na území Kostariky". Bon voyage!
Comments


bottom of page