top of page

Poloostrov Osa v květnu: Proč je to ideální čas na návštěvu?

Když se řekne Kostarika, většina z nás si představí idylický tropický ráj s palmami a nekonečnými plážemi. Cesty do tropických destinací jsou však obvykle realizovány v období sucha, tedy v průběhu hlavní turistické sezóny. Z pochopitelných důvodů! Většina cestovatelů se chce vyhnout období dešťů, které by mohlo vysněnou dovolenou značně narušit. My jsme však přesvědčeni, že květen coby přechodový měsíc mezi obdobím sucha a obdobím dešťů je ideálním měsícem pro návštěvu kostarického Pacifiku. Ptáte se PROČ? Pojďme se na to společně podívat!

Kostarika - poloostrov Osa

Jedním z hlavních důvodů, proč je květen skvělým obdobím pro návštěvu Poloostrova Osa, je paradoxně právě počasí. Ano, květen je skutečně považován za první měsíc deštivé sezóny, nicméně dešťové přeháňky nejsou v tuto roční dobu nikterak silné a rozhodně se nesetkáte s nepřetržitými a intenzivními dešti, které jsou v Pacifiku běžné v průběhu září a října. Naopak – přeháňky jsou krátké, mírné a vzhledem k přetrvávajícím teplotám okolo 30 °C pro mnohé také příjemné. Navíc jsou po většinu dní doprovázeny slunečnou a jasnou oblohou.


Mírné srážky v jižním Pacifiku přinášejí místní krajině úlevu od horkých dnů a zavlažená tropická fauna se probouzí k životu. Díky dešťovému období je příroda kolem naprosto úchvatná - lesy jsou hustší a intenzita barev nabývá na síle. Ne nadarmo nazývají místní obyvatelé, Ticos, květen vstupem do zelené sezóny. Příroda se stává zelenější a bujnější, nastává tedy ideální čas pro výlety do národních parků a rezervací.


Kromě toho je květen ideálním časem pro pozorování mnoha druhů živočichů, pro které je Poloostrov Osa domovem. V průběhu zelené sezóny uvidíte v korunách stromů více opic a jiných exotických tvorů. Zároveň se blíží sezóna tuňáků a mahi-mahi, pokud jste tedy milovníky rybaření nebo mořské kuchyně, určitě si přijdete na své. Dobrou zprávu máme i pro vášnivé potápěče – květen je skvělým měsícem pro potápění! Voda je teplá (okolo 27 °C) a viditelnost pod hladinou dosahuje i neskutečných 30 metrů! Přímo z Poloostrova Osa se můžete vydat třeba na slavný ostrov Isla del Caño, kde lze potkat rejnoky, delfíny, velryby nebo karety obrovské.


Navíc je květen skvělý čas k navštívení místních festivalů a oslav. Jednou z nejvýznamnějších události je Día de San Isidro Labrador, který se koná 15. května. Tento den se oslavuje patron svatý Isidor - patron zemědělců a dobré úrody a oslavy zahrnují tradiční hudbu, tance, jídlo a různá procesí.


A co dalšího rozhodně stojí za zmínku? Ceny ubytování a dalších služeb bývají v květnu nižší než v hlavním turistickém období. V porovnání s cenami v hlavní sezóně jsou ceny v hotelech často o 20 až 30 % nižší. Turistická sezóna je u konce, ať už tedy v květnu navštívíte kterékoli místo, nenarazíte na velké davy lidí.


Zkrátka a dobře, květen je ten pravý čas pro návštěvu Poloostrova Osa – s mírnými dešti a menším počtem turistů si užijete klidnou atmosféru tohoto tropického ráje bez velkého množství lidí, s nižšími cenami a s překrásnou přírodou kolem vás. Nenechte si ujít toto jedinečné období roku a vydejte se za dobrodružstvím!

Comments


bottom of page