top of page

Jak se slaví Kolumbův den na Kostarice?

Kostarika, známá svým bohatým kulturním dědictvím, si připomíná Kolumbův den jedinečnými živelnými oslavami, které se od ostatních států amerického kontinentu značně odlišují! Kolumbův den se každoročně slaví druhé říjnové pondělí, na Kostarice si však můžete užít bujaré veselí v průběhu celého druhého říjnového týdne. Oslavy na kostarickém území mají být nejen připomínkou objevení "nového světa" Kryštofem Kolumbem, ale především připomínkou pestré rasové rozmanitosti na Kostarice, oslavou všech národů, které tvoří základ kostarické kultury a přehlídkou jedinečné historie a tradic.


Día de las Cultura Costa Rica

Kolumbův den oslavují Kostaričané pod názvem Día de la Raza nebo také Día de las Culturas a stal se symbolem míru i národní jednoty. Po celé zemi se koná mnoho aktivit, které zahrnují velkolepé průvody v ulicích, festivaly a samozřejmě prezentaci kostarické kultury prostřednictvím kulturních výstav, kulinářských specialit, hudby a tance, které poukazují na pestrost této okouzlující středoamerické země.


Jedním z nejvýznamnějších prvků oslav Día de la Raza jsou barevné karnevalové průvody, které se po celý týden konají v rušných ulicích a svou podobou připomínají komornější verzi slavného karnevalu v brazilském Rio de Janeiru. Propracované karnevalové vozy zdobené složitými vzory, tradiční kostýmy a živá hudební vystoupení vytvářejí atmosféru překypující radostí a nadšením. Rytmické údery tradičních bubnů a nejrůznější taneční vystoupení vystihují podstatu živé kostarické kultury a vyzývají místní obyvatele i návštěvníky, aby se společně oddávali slavnostnímu duchu.


Kostarika Día de la Raza

Kulturní výstavy pořádané v tomto období slouží jako brána do bohaté minulosti Kostariky. Muzea a kulturní centra otevírají své brány veřejnosti a umožňují nahlédnout na zasvěcené expozice, které zdůrazňují dědictví původních obyvatel země, koloniální historii a hluboký dopad Kolumbova příchodu. Tyto expozice, od starobylých artefaktů až po interaktivní vyprávění příběhů, poskytují poutavý vhled do kostarického světa.


Kulinářská scéna během probíhajících oslav nabízí gastronomický zážitek spojující tradiční a současné chutě. Stánky místních prodejců lemují roztančené ulice a nabízí řadu lahodných pokrmů, které zaručeně potěší chuťové pohárky každého strávníka. Nabídka jídla při této slavnostní příležitosti svědčí o bohatém gastronomickém dědictví Kostariky - na své si přijdou milovníci klasické kostarické kuchyně i ti, kteří chtějí vyzkoušet pochoutky z exotického Karibiku. Náš osobní typ je vyhledat stánky s empanadas (plněné taštičky z listového těsta, které chutnají skvěle ve slané i sladké verzi s Dulce de Leche).


Costa Ria carnaval

Pokud se v příštím roce zúčastníte oslav Día de la Raza, naskytne se vám jedinečná příležitost užít si autentickou podívanou plnou barev a tradic, ale také možnost zažít na vlastní kůži kostarickou pohostinnost a vřelost, která definuje charakter celého národa. Oslavy slouží jako most mezi minulostí a současností a podporují hlubší pochopení kulturního dědictví Kostariky a její otevřenosti vůči rozmanitosti a jednotě. Připojte se v budoucnu k místním během tohoto svátečního dne a vzdejte hold kolektivnímu duchu, kostarické historii a užijte si nezapomenutelné oslavy, které zachycují podstatu této země!

Comments


bottom of page