top of page

Čtenáři National Geographic zvolili Kostariku nejlepší destinací v Latinské Americe!

National Geographic uspořádal na konci dubna tohoto roku první ročník soutěže Ceny čtenářů 2023, v rámci které získala Kostarika ocenění "Nejlepší latinskoamerická destinace". Kostarika byla již dříve vyhlášena nejlepší destinací udržitelného cestovního ruchu, na seznam si tedy tato středoamerická země může přidat další, určitě ne poslední, ocenění.

Poloostrov Osa Kostarika

Co zapůsobilo na čtenáře National Geographic nejvíce a proč je Kostarika natolik oblíbenou destinací? Faktorů je nespočet - jsou to zejména překrásné pláže Pacifiku i Karibiku, husté tropické deštné pralesy, které jsou domovem pro více než 500 000 druhů rostlin a zvířat a aktivní přístup místních obyvatel k ekologii a ochraně přírody. Zdejší ekosystém je tak bohatý, že tvoří přibližně 5% celosvětové biodiverzity.


Kostarika se dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější turistické destinace a stále více lidí z celého světa si tuto zemi vybírá jako svou cílovou destinaci, neboť nabízí příležitost spojit se s přírodou způsobem, který je jinde jen těžko k nalezení. Není tedy divu, že tato země byla opět oceněna nejen za všudypřítomnou dechberoucí přírodu a pestrost, ale také za své úsilí v oblasti podpory neinvazivního cestovního ruchu.


Ocenění Kostariky coby nejlepší latinskoamerické destinace v 1. ročníku soutěže National Geographic je bezpochyby zasloužené. Závazek země k udržitelnosti a ochraně přírody je pozoruhodný. Je zářným příkladem toho, jak lze podporovat cestovní ruch způsobem, který prospívá životnímu prostředí i místním komunitám. Souhlasíte se čtenáři National Geographic i vy? My rozhodně ano!Comentarios


bottom of page